Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma farklı sebeplerle beyaz rengini kaybetmiş mine tabakasının diş hekimi tarafından uygulanan yöntemler ile beyazlatılması işlemidir.

Diş Beyazlatma uygulaması sırasında ağız ve diş yapısında doğal görüntünün korunacağı derecede renk açma işlemi yapılması gerekir.

Diş Beyazlatma kişinin diş yapısına uygun olarak yapılması gereken ve bu nedenle klinik ortamında uzman diş hekimi tarafından yapılması doğru olan bir uygulamadır.

İnsanların gülüşüne estetik katan en temel öğe ışıldayan bembeyaz dişlerdir. Ağız ve yüz yapısı ile düzgün yüz hatları da gülüşü estetik hale getirse de estetik bir gülüşün altında yatan ana bileşen dişlerdir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri sayesinde kişilerin ağız, yüz ve cilt yapısıyla uygun olacak, doğal görülecek tonda beyazlatılmış  dişlere sahip olmaları sağlanır.

Gülüş Tasarımı ve Diş Estetiği uygulamalarının en önemli parçalarından birisi olan Diş Beyazlatma Estetiği kişilerin sosyal hayatta daha güçlü hissetmesini sağlayarak özgüvenini ve insan ilişkilerini artırır.

Han Dental Diş Kliniği olarak kişilerin dişlerin farklı nedenlerle oluşmuş ve kendilerini rahatsız eden sararmaların giderilmesi için gerekli uygulamaları büyük bir başarı ile gerçekleştiriyoruz.

Sizde kliniğimizde Diş Beyazlatma Tedavisi yaptırmak, Bembeyaz ve Işıldayan Dişlere sahip olmak, Gülüşünüze Estetik dokunuşlar yapmak ve günlük hayatınızda büyük bir mutlulukla gülümseyebilmek için Hemen Bize Ulaşın

Dişler Neden Sararır?

İnsanların dişlerinde oluşan sararmaların birçok farklı nedeni vardır. Bu duruma yol açan temel sebep ağız ve diş bakımının doğru ve düzenli yapılmaması gösterilebilir.

Ağız ve dişlerin sağlığının korunması için çocukluk döneminden başlayarak günde 2 kez doğru fırçalama tekniği ile dişler fırçalanmalıdır. Belirli periyotlarla Diş Kliniğine gidilerek gerekli kontroller yapılmalıdır.

Diş Beyazlatma tedavisinin uygulanmasına ihtiyaç duyulan ve dişlerde sararmalara yol açan diğer sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Ağız ve diş bakımının aksatılması,
 • Kalıtsal faktörler ve yaşanan bazı rahatsızlıklar,
 • Sağlıksız içeceklerin fazla tüketimi (çay, kahve, kola vb.)
 • Aşırı sos kullanımı (soya, köri, domates vb.)
 • Tütün ürünleri kullanımı (sigara vb.)
 • Sağlıksız yiyeceklerin tüketilmesi,
 • Hastalıklar nedeniyle kullanılması gereken bazı ilaçlar,
 • Yaşlanmaya bağlı dişlerde renk ve canlılık kaybı oluşması.

Sararmış dişleriniz uzman diş hekimleri tarafından yapılan Diş Beyazlatma uygulamaları ile oldukça hızlı ve konforlu bir şekilde istediğiniz yapıya getirilebilir.

Han Dental Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak uzman diş hekimlerimiz tarafından size en uygun Diş Beyazlatma yöntemi ile tedavinizi yaptırmak için Hemen Bizi Arayınız…

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş Beyazlatma tedavisi temelde Ofis Tipi Diş Beyazlatma ve Ev Tipi Diş Beyazlatma olmak üzere iki farklı yapıda uygulanmaktadır.

Ofis Tipi Beyazlatma klinik ortamında diş hekimleri tarafından yapılan ve ortalama 1 saat süren uygulamadır.

Diş yüzeyine beyazlatıcı jeller sürülüp özel bir cihazdan verilen ışık ile etkileşime sokulur. Hızlı sonuç veren bu yöntemler ortalama 3 ila 4 seansta hedeflenen diş rengine ulaşılır.

Ev Tipi Beyazlatma Ofis Tipi Beyazlatma yöntemine göre çok daha uzun süren bir işlemdir. Kişinin dişlerindeki sararma miktarına bağlı olarak 5 ila 7 gün arası sürmektedir.

Uygulama öncesi kişiye özel ağızlık hazırlanır. Ağızlığın içerisine koyulan beyazlatma jelleri günde 4 ila 8 saat arasında dişlere uygulanarak hedeflenen görünüme ulaşılır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Birlikte Kullanılabilir mi?

Diş Beyazlatma Tedavisi kapsamında kullanılan yöntemler hastanın ihtiyaç duyması halinde kombine edilerek yapılabilirler.

Ofis Tipi Beyazlatma yöntemi de Ev Tipi Beyazlatma yöntemi de başarılı sonuçlar vermektedir. Lakin lazer ışınları yardımıyla yapılan Ofis Tipi Diş Beyazlatma yöntemi en başarılı sonuçların alındığı uygulamadır.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma tedavisi hastanın dişlerindeki renk kaybının durumuna, hastanın genetik özelliklerine ve isteklerine bağlı olarak farklı yöntemlerle yapılabilir.

Diş hekimi ve hastanın muayene sonrası birlikte istişare etmesi ile hastaya tatbik edilecek tedavi yöntemine karar verilir.

Diş Beyazlatma Tedavisi hastalara şu yöntemler izlenerek yapılabilir;

 1. Ofis Tipi Diş Beyazlatma : Klinik şartlarında diş hekimleri tarafından yapılan ve ortalama 1 saat süren Diş Beyazlatma yöntemidir. Diş hekimi kontrolünde özel jel ve cihazdan yayılan ışık kullanılarak yapılan bu yöntem en güvenli Diş Beyazlatma yöntemidir. Kişinin diş yapısına bağlı olarak 3 ila 5 ton arası renk açılması görülür. %100 oranında istenen görünümün elde edildiği bu uygulama sonrası hastanın ağız ve diş bakımına özen göstermesi sonuçların korunmasına yardımcı olacaktır.
 2. Ev Tipi Diş Beyazlatma : Hastadan muayene esnasında alınan ölçülere göre kalıplar hazırlanır. Bu kalıpların içerisine jel yerleştirilerek hastanın evinde kendi kendisine işlemi uygulaması istenir. Günde ortalama 5 saat uygulanan bu yöntem hastanın yaşadığı probleme bağlı olarak 5 ila 7 gün süreyle yapılmaktadır. Gerekli görülmesi halinde Ofis Tipi Beyazlatma ile kombine edilebilir.
 3. İçten Beyazlatma (Internal Bleaching) : Bu yöntem ile dişler içten dışa doğru beyazlatılır. Cansız diş veya kanal tedavili diş beyazlatma olarak da ifade edilen bu yöntemde öncelikle kanal tedavisi uygulanarak pulpa çıkarılır. Diş içerisine yerleştirilen sodyum perborat renklenme sorununu çözerek dişin beyazlamasına yardımcı olur. Çok sık tercih edilmeyen bu yöntem zorunlu görülmesi halinde uygulanmaktadır.
 4. Mekanik Diş Beyazlatma : İnsanlarda diş köklerine yakın noktalarda ve dişlerin çevresinde toplanan diş taşlarının temizlenmesi ile dişler doğal renklerine kavuşabilir. Dişlerde var olan sararmanın bu şekilde giderilmesine Mekanik Diş Beyazlatma denir. Dişlerin diş taşlarından tamamen arındırılıp cilalama uygulaması yapılması sonunda bu beyazlama elde edilir.
 5. Diş Beyazlatma Bleaching : Diş Beyazlatma Bleaching yöntemi öncelikle Amerika ve Avrupa’da kullanımına başlanmış, alınan olumlu sonuçlar ile ülkemizde de uygulanan estetik diş tedavisi yöntemidir. Bir ilaç yardımıyla Diş Beyazlatma işlemi yapılır. Sağlığa zararı olmayan bu yöntemde hastanın dişlerinde 12 saat civarı bir hassasiyet görülür. Uzman diş hekimleri tarafından yapılması gereken bir yöntemdir.

Diş Beyazlatma Tedavisi tamamlandıktan sonra dişlerde birkaç gün hassasiyet ve kamaşma hissi oluşabilir. Bu süre sonunda oluşan his kendiliğinden geçmektedir.

Diş Beyazlatma Tedavisi Kalıcılığı hastanın ağız ve diş bakımına göstereceği özenle doğru orantılıdır. Ayrıca yeme içme alışkanlıklarına dikkat edilmesi ve dişte sararmaya yol açan davranışlardan uzak durulması da Diş Beyazlatma Tedavisini kalıcı hale getirecektir.

Diş Beyazlatma Kimlere Yapılmaz?

Öncelikle Diş Beyazlatma uygulaması dişlerinde sararmalar yaşayan farklı sağlık sorunları olmaya tüm bireylere yapılabilir.

Özel durumu olan ve Diş Beyazlatma uygulaması sonunda farklı problemler yaşayabileceği tespit edilen bazı insanlarda tedavi yapılması tavsiye edilmez.

Diş Beyazlatma Tedavisi yapılması uygun görülmeyen kişiler ve yaşadıkları durumlar arasında;

 • Diş kökleri açığa çıkan kişilere,
 • Diş eti problemleri yaşayan hastalara,
 • Çürükleri ve diş hassasiyetleri bulunan insanlara,
 • Hamile olan ve 15 yaşından küçük olan bireylerde,
 • Ön dişlerinde dolgular ve beyazlatma sonrası renk farklılığı oluşturacak kişilerde,

gösterilebilir.

Diş Beyazlatma tedavisi öncesinde klinikte yapılan muayenede tüm bu durumlar kontrol edilerek uygun kişilere uygulama yapılmaktadır.

Diş Beyazlatma Etkisi Ne Kadar Sürer?

Diş Beyazlatma tedavisinin sonuçlarının kalıcılığı hastanın diş hekimi tarafından kendisine iletilen hususlara harfiyen uyması ile artırılabilir.

Doğru yeme içme alışkanlıkları edinilmesi ve ağız – diş bakımının aksatılmaması ile Diş Beyazlatma uygulamasının etkisi uzatılabilir. Bu şekilde birkaç yıl elde edilen beyaz ve parlak görünüm korunabilir.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Han Dental Diş Kliniği olarak hastalarımız için doğru Diş Beyazlatma yöntemlerini en uygun fiyatlar ile uygulamak için büyük çaba harcıyoruz.

Diş Beyazlatma Fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Diş Beyazlatma Fiyatlarının değişmesine neden olan faktörler arasında;

 • Tedavinin yapılacağı hastanın genetik yapısı ve yaşı,
 • Dişlerde oluşan sararmanın ve renk kaybının boyutu,
 • Uygulama yapılırken kullanılacak Diş Beyazlatma yöntemi,
 • Tedaviyi yapacak hekimin ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

2022 Diş Beyazlatma Fiyatları hakkında bilgi almak ve tedavinizi bu alanda uzman diş hekimleri eliyle yaptırmak için Hemen Bize Arayınız…

Diş Beyazlatma ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları Han Dental Diş Kliniği bünyesinde hizmet veren uzman hekimlerimize iletişim kanallarımızdan ulaşarak sorabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

Namık Kemal Mah. Sütçü İmam Cad. No:28-34/83 Fera Business Ümraniye/İstanbul

0216 759 30 59

0539 869 30 59

info@handentalklinik.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi08.00 - 00.00
Salı08.00 - 00.00
Çarşamba08.00 - 00.00
Perşembe08.00 - 00.00
Cuma08.00 - 00.00
Cumartesi08.00 - 00.00
PazarKapalı

Related Posts