Çene Cerrahisi

Çene Cerrahisi insanların ağız, diş, çene ve yüz bölgesinde var olan veya sonradan gelişen rahatsızlıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği ana bilim dalıdır.

Çene Cerrahisi insanlarda ağız çevresinde bulunan yumuşak dokularda (dil, tükürük bezleri, dudak, yanak), dişlerde, çene ve çene ekleminde görülen tüm rahatsızlıklarla ilgilenmektedir.

Çene Cerrahisi uygulamaları genel sağlığı iyi durumda olan bireylerin yanı sıra özel sağlık problemleri bulunan bireylerin de (fiziksel veya zihinsel engeli bulunan kişiler) tedavi edilmeleri sırasında kullanılmaktadır.

Diş Hekimliği fakültesindeki lisans eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra Çene Cerrahisi üzerine uzmanlık eğitimi alarak Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı olan diş hekimleri tarafından yapılması gereken Çene Cerrahisi uygulamaları büyük uzmanlık gerektirir.

Hastaların yaşadıkları rahatsızlığın boyutuna ve Çene Cerrahisi kapsamında yapılması gereken müdahalelere Ağız, Diş ve Çene Cerrahları karar verebilirler.

Çene Cerrahisi uygulamaları adıyla da belirtildiği gibi cerrahi müdahaleler gerektirir. Yaşanan rahatsızlığın seviyesine ve türüne bağlı olarak işlemler lokal veya genel anestezi altında yapılmaktadır.

Han Dental Diş Kliniği olarak bünyemizde Çene Cerrahisi alanında uzmanlaşmış ve tecrübe sahibi Ağız, Diş ve Çene Cerrahlarını barındırıyoruz. Yaşadığınız hastalıkların tanı ve tedavisi için Hemen Bize Ulaşarak randevu alabilir, Uzman Çene Cerrahlarımız tarafından muayene edilebilirsiniz.

Çene Cerrahisi Nedir?

Çene Cerrahisi insanların ağız, diş ve çene bölgelerinde görülen rahatsızlıkların, deformasyonların veya yaralanmaların tanı ve tedavisi için kullanılan tedavi yöntemlerinin bütününü içeren diş hekimliği ana bilim dalıdır.

Kliniğimize ulaşan ve Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi alanında değerlendirilen hastaların çoğunun dişlerinde yıpranma ve aşınmalar, çene eklemi ağrıları bulunmaktadır.

Bununla birlikte Çene Cerrahisi kapsamında uygulanan tedaviler ile insanların yaşadığı çiğneme ve ısırma sorunlarından kaynaklı beslenme problemleri giderilir.

İnsanlarda görülebilen solunum bozuklukları, horlama, konuşma zorlukları gibi anormal ağız açıklığından kaynaklı rahatsızlıklar da Çene Cerrahisi uygulamaları ile tedavi edilir.

Çene Cerrahisi Neye Bakar?

Kliniğimizde muayene edildikten sonra Çene Cerrahisi kapsamında tedavi edilmesi planlanan hastalara bu prosedür içerisinde birçok tedavi yöntemi uygulanabilmektedir.

Çene Cerrahisi altında hastalara yapılan tedavileri;

 • Komplike veya Gömülü Dişlerin Çekilmesi,
 • Ağız ve Çene Bölgesindeki Enfeksiyonların İyileştirilmesi,
 • Çenede Oluşmuş Kistlerin ve Tümörlerin Tedavi Edilmesi,
 • Eksik dişlerin yerine uygulanan İmplant Tedavileri,
 • Yüzde ve çenede oluşan kırıkların tedavi edilmesi,
 • Travma sonucu oluşan dudak ve damak yaralanmalarının iyileştirilmesi,
 • Protez uygulamaları veya diğer tüm diş hekimliği tedavileri için gerekli görülen yumuşak doku ve sert doku düzeltmelerinin yapılması,
 • Ağız, diş ve çene bölgesinde görülen fonksiyonel ya da estetiksel problemlerin cerrahi uygulamalar ile düzeltilmesi,
 • Tükürük bezlerinde bulunan rahatsızlıkların iyileştirilmesi,
 • Kanser tedavisi olmuş kişilerde kullanılan ilaçlardan kaynaklı çenede oluşan kemik erozyonunun tedavisi.

şeklinde belirtebiliriz.

Gömülü Dişlerin Çekilmesi

Hastalarda teşhis edilen Komplike ya da Gömülü Dişlerin Çekilmesi bu alanda uzman Çene Cerrahları tarafından yapılan Gömülü Diş Ameliyatları sonucunda gerçekleşmektedir.

Gömülü Diş ya da Gömük Diş çıkması gerektiği zaman sürülmemiş ve ağızda bulunması gereken konumu alamamış dişlerdir. Gömülü Dişler insanların çene kemiğinde veya yumuşak doku altında gömülü olarak kalmaktadır.

Gömülü Diş Ameliyatı hastalarda fonksiyonel ve estetiksel problemlere yol açan gömülü dişlerin klinik ortamında Çene Cerrahları tarafından çekilmesi işlemidir.

Operasyon öncesinde rahatsızlık yaşanan dişin bulunduğu bölge lokal anestezi kullanılarak uyuşturulur. Bu dişin etrafını saran kemik dokusu kaldırılıp Gömülü Diş büyük bir titizlikle alınır. Ortalama yarım saat süren bu işlem sonunda diş çekimi tamamlanmış olur.

Gömülü Diş Ameliyatları uzmanlık ve cerrahi müdahale gerektiren, sonunda dikiş atılabilen tedavi yöntemleridir. Dikiş atılan operasyonlarda ortalama 10 gün sonra dikişler Ağız, Diş ve Çene Cerrahları tarafından alınmaktadır.

Gömülü Dişlerin Tedavi edilmemesi veya geç kalınması halinde bölgede ciddi problemlere ve çok daha büyük cerrahi operasyonlara neden olabilir. Erken müdahale ile hızla çözülebilecek sorunlar geç kalındığı zaman zorlu ve uzun bir iyileşme sürecine neden olur.

Gömülü Diş Tedavisini gerçekleştiren doktorun Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi alanında uzman ve tecrübeli bir hekim olması, hastanın sağlığı ve tedavi sürecinin başarısı için çok önemlidir.

Han Dental Diş Kliniği olarak Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi uzmanlarımız eliyle hastalarımıza Çene Cerrahisi alanından en başarılı, konforlu ve güvenli tedavi sürecini sunuyoruz.

Çene Kistleri ve Çene Tümörleri Tedavisi

İnsanların Çene Bölgesinde Oluşan Kist ve Tümörlerin Tedavi edilmesi sırasında Çene Cerrahisi tedavi yöntemleri uzman Çene Cerrahları tarafından uygulanmaktadır.

Hastaların çene kemikleri içinde oluşan patolojik boşlukların sıvı ile dolması Çene Kistleri olarak ifade edilir. Özellikle çene bölgesinde görülen bu kistler nadiren de olsa ağız ve yüz bölgesindeki yumuşak dokularda oluşabilmektedir.

Hastanın ağız bölgesinde görülen, iyi veya kötü huylu olabilen tümörler Çene Tümörleri olarak ifade edilir. İnsanlarda diş gelişimi sırasında yaşanan olumsuz durumlardan kaynaklı oluşmaktadır.

Doğru zamanda tedavi edilmeyen Çene Kistleri;

 • Yüz bölgesinde şişlikler oluşmasına,
 • Ağız, yüz ve çenede iltihaplara,
 • Çene kemiğinin yaralanmasına,
 • İyi veya kötü huylu Çene Tümörleri oluşmasına,

neden olmaktadır.

Kliniğimizde yapılan ön muayene sonucunda Çene Kistleri veya Çene Tümörleri bulgularına rastlanan hastalarda çene radyografileri ve 3D tomografi çekilerek tanı netleştirilip tedavi planı oluşturulur.

Çene Kistleri veya Çene Tümörleri tedavi edilirken cerrahi uygulamalar kullanılarak lezyonun tamamı alınıp rahatsızlık oluşturan neden yok edilmiş olur.

Çene Kist ve Tümörü teşhis edilen hastaların büyük bir kısmı uzmanlarımız tarafından bu tanı koyulana kadar böyle bir rahatsızlık yaşadıklarının farkında olmamaktadır. Başlangıç aşamasında ihmal edilen bu rahatsızlık son raddeye gelindiğinde ise çözümü büyük hasarlar bırakacak yapıya gelmektedir.

Eğer ağız ve çene bölgenizde anormallikler hissediyorsanız Hemen Bizi Arayıp randevu alarak uzman Çene Cerrahlarımız tarafından muayene edilmeniz sağlığınız ve tedavinin başarısı için çok önemlidir.

İmplant Uygulamaları

İmplant insanlarda farklı nedenlere bağlı oluşan diş kayıplarında oluşan boşluğa yerleştirilen ve diş kaybının oluşturduğu fonksiyonel ve estetiksel olumsuzlukları kapatan yapay diş köklerine verilen addır.

Diş kayıpları yaşadığı için ağızlarında eksik dişler bulunan insanlarda estetik görünüm bozukluklarının yanı sıra konuşma bozuklukları, beslenme ve sindirim sorunları da kendini göstermektedir.

Çene Cerrahisi kapsamında yapılan İmplant Uygulamaları sayesinde hastalar kaybettikleri dişlerinin yerine sağlıkla, kolayca ve uzun yıllar kullanabilecekleri dişlere sahip olmaktadır.

Çene Cerrahlarımız hastanın eksik diş sayısının 1 tane olduğu durumlarda köprü ile yapılan restorasyon işlemine göre İmplant Uygulamalarının daha sağlıklı ve güvenli olduğunu belirtmektedir.

20 Yaş Dişi Cerrahisi

20 Yaş Dişleri insanlarda dişlerin en arka kısmında bulunan 3. büyük azı dişleridir. Genellikle 20 li yaşlarda sürülmeye başladıkları için 20 lik Dişler veya 20 Yaş Dişleri diye anılırlar.

20 Yaş Dişleri çoğu zaman çenede yer darlığı veya yanlış sürülme pozisyonuna bağlı olarak çene kemiği içerisinde gömülü olarak kalırlar.

Çene Cerrahisi kapsamında en sık müdahale edilen ve neredeyse toplumdaki insanların yarısından fazlasının yaşadığı bu problem Ağız, Diş ve Çene Cerrahları tarafından yapılan müdahale ile iyileştirilir.

Günümüz teknolojilerinin diş hekimliği alanına getirdiği yenilikler ışığında 20 lik Dişler Çene Cerrahisi alanında uzman diş hekimleri tarafından sanılanın aksine çok kolay ve hızlı bir şekilde çekilerek hastanın yaşadığı ağrılar dindirilmektedir.

Çene Cerrahisi Fiyatları

Han Dental Diş Kliniği olarak içinde bulunduğumuz teknoloji çağına uygun modern cihazlarla donatılmış muayenehanelerimizde, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi alanından eğitimlerini tamamlayıp uzmanlaşmış Çene Cerrahlarımız eliyle hastalarımızın ihtiyaç duyduğu tüm tedavileri çok yüksek bir başarı oranı ile gerçekleştiriyoruz.

Çene Cerrahisi Fiyatları birçok farklı etmene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Çene Cerrahisi Fiyatlarının değişmesine neden olan etmenler arasında;

 • Uygulamanın yapılacağı hastanın genetik özellikleri,
 • Çene bölgesinde var olan rahatsızlık ve problemin seviyesi,
 • Tedavinin tek veya çift çeneye etki edecek olması,
 • Müdahaleyi gerçekleştirecek uzmanın ve kliniğin tecrübesi,

gösterilebilir.

2022 Çene Cerrahisi Fiyatları hakkında daha net bilgi almak ve tedavinizin bu alanda uzman Çene Cerrahları tarafından yapılması için Hemen Bizi Arayınız…

İletişim Bilgilerimiz

Namık Kemal Mah. Sütçü İmam Cad. No:28-34/83 Fera Business Ümraniye/İstanbul

0216 759 30 59

0539 869 30 59

info@handentalklinik.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi08.00 - 00.00
Salı08.00 - 00.00
Çarşamba08.00 - 00.00
Perşembe08.00 - 00.00
Cuma08.00 - 00.00
Cumartesi08.00 - 00.00
PazarKapalı

Related Posts